Financování bydlení

Financování bydlení

Bydlení je hned po zdraví to nejdůležitější

Pomáháme lidem v plnění jejich představ, ať už jde o rekonstrukci, výstavbu či koupi nového domu či bytu. Valná většina z nás nemá dostatek úspor na vynaložení, takto vysokých finanční prostředků na plnění si svých snů, představ a základních životních potřeb.

Naštěstí existuje řešení v podobě Hypotečního úvěru, který je zakotven v zákoně č. 190/2004 sb. §28 odstavec 3. (Hypoteční úvěr je úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovité věci, když pohledávka z úvěru nepřevyšuje dvojnásobek zástavní hodnoty zastavené nemovité věci).

Úvěr se považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního práva. Pro účely krytí hypotečních zástavních listů lze pohledávku z hypotečního úvěru nebo její část použít teprve dnem, kdy se emitent hypotečních zástavních listů o právních účincích vzniku zástavního práva k nemovité věci dozví.)

Obecně řečeno, jde o úvěr s nízkou úrokovou sazbou s delší dobou splácení a je nutnou podmínkou mít hypoteční úvěr zajištěn zástavním právem financované nemovitosti či jiné nemovitosti na území České republiky, jehož cena pokryje výši úvěru. 

Existují dva základní druhy hypoték

Účelová hypotéka– je základním a nejčastějším typem hypotečního úvěru a dochází zde k dokládání účelu vynaložených peněz (půjčených peněz).

Neúčelová hypotéka – také známá jako americká hypotéka, nejčastěji slouží pro zkonsolidování stávajících úvěrů a z pravidla se zde dokládají pouze informace týkající se nemovitosti, která bude sloužit jako zástava.

Přesné podmínky se mohou lišit dle bankovních či nebankovních společností.

Úrokové sazby

Znamenají procentní vyjádření zvýšení půjčené částky za určité časové období. Dnes se dá úroková sazba fixovat na různá období, například 1 rok, dva roky, 5 let a podobně.

Po celou dobu fixace je úroková sazba neměnná. Většina bank zasílá svým klientů 3 měsíce předem nabídku s novou úrokovou sazbou.

Klienti však můžou své úrokové sazby zafixovat až 2 roky před koncem původní fixace.

Pokud Vám fixace končí během následujících dvou let, neváhejte se na nás obrátit a včas si dnes ještě výhodnou úrokovou sazbu zafixujte (viz. kontakty)

Vývoj úrokových sazeb v čase

Graf-hypoteky

 

Graf vytvořily ODBORNÉ SLUŽBY OPAVA s.r.o. a nelze jej bez souhlasu kopírovat, či sdílet.

Úrokové sazby však nejsou nejdůležitějším údajem pro zjištění celkového přeplatku, tímto údajem je totiž RPSN (roční procentní sazba nákladů) tento údaj zahrnuje veškeré náklady spojené s poskytovaným úvěrem.

A zde si dávejte velký pozor, mnoho bankovních i nebankovních institucí klientům slíbí velice výhodnou úrokovou sazbu například 1,99 % a RPSN je 3,49 %, přičemž pro klienta je výhodnější ve srovnání s uvedeným příkladem úroková sazba 2,09 a RPSN 2,19%.

I proto našim klientům zajištujeme hypoteční úvěry bez dalších poplatků a s nejnižší splátkou, která je rozhodujícím faktorem pro každého z nás.

Spolupracujeme s více bankovními společnostmi a využíváme konkurenčního prostředí ve prospěch klienta.

Neváhejte se na nás obrátit za účelem snížení Vašich měsíčních splátek a zafixování nejnižší úrokové sazby na další období. 

Kontakt pro zákazníky

Kontakty

ODBORNÉ SLUŽBY OPAVA s.r.o.

IČ: 044 68 147

Plátce DPH
DIČ: CZ04467147

ID datové schránky: gpi94t6

+420 552 308 506
+420 775 734 203

 

Adresa

Provozovna

Těšínská 37
(v areálu STK TQM Opava)
Opava

Najdete nás na mapě.

Provozní doba

PO-ČT 8-16:30hod

PÁ: 8-16:00hod

Kde nás v Opavě najdete?

Po vjezdu do areálu STK TQM z ulice Těšínská nebo Polní (naproti hasičům) projedete modrou branou a hned po pravé straně nízká šedá budova, nelze přehlédnout.

K dispozici máte čtyři parkovací boxy pohodlně a zdarma přímo "u dveří". Mapa.

Pomáháme lidem z Opavska

Naši vyškolení zaměstnanci, kteří se velmi dobře orientují v problematice rodinných financí, Vám mohou být nápomocni například při získání hypotéky a její další optimalizace v běžícím období nebo v oblastech spoření pro děti i dospělé. Zabývají se také ochrannými a zabezpečovacími produkty pro Vaše děti. Disponují také aktuálními informacemi a nástroji pro konsolidaci úvěrů a optimalizaci půjček. Zhlédněte stránky našeho webu Peníze v rodině.

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

slider slider slider slider slider

Řidičům Opavska a okolí - pojištění vozidel

Povinné ručení, havarijní pojištění a další připojištění pro domácnosti i podnikatele Opavska s výběrem z 10 pojišťoven vč. služeb likvidací pojistných událostí.

Domov, domácnost

Kvalitní a fungující pojistky pro občanský majetek, spoření dětí či pro cestování na dovolenou. Řešení úrazových a životních rizik. Zajištění hypoték vinkulacemi.

Elektronické aukce v Opavě - elektřina, zemní plyn

Jednoduchý nástroj pro domácnosti, živnostníky, právnické osoby, obce a další spotřebitele energií. Navíc je zdarma a funguje v Opavě již třetím rokem.

Pomáháme živnostníkům a menším firmám

Od aut až po firemní majetek, rizika zaměstnanců, výrobních procesů či benefitní programy nebo speciální pojistky získáte s výběrem právě u nás. Šijeme každému na míru!

Středním a velkým firmám Opavska

Exkluzivní produkty širokého sortimentu fungujícího pojištění RENOMIA NETWORK a služby opravdových znalců Risk managementu na profesionální úrovni.

+420 552 308 506info@osop.cz