Roční přepočty cen Vašeho autopojištění

Petr Skalický
31. 3. 2021
2 měsíce předem je ideální doba proto, abyste se zorientovali na trhu a vybrali si z možností.
Výši pojistného na každý pojistný rok určuje pojišťovna. Vy však máte taky v rukou volbu, kterou doporučujeme neodkládat a využít ji v momentu, kdy se o výši nového pojistného dozvíte.
Roční přepočty cen Vašeho autopojištění

Povinné ručení a zejména pak havarijní pojištění zaslouží Vaši zvýšenou pozornost každý rok a to hned z několika důvodů.

Povinné ručení

  • Trh s povinným ručením je u nás v republice značně turbulentní a to díky konkurenčnímu tlaku pojišťoven
  • Vaše nová pojistka má cenu (výši pojistného), která byla sjednána na jeden pojistný rok (ceně se říká pojistné)
  • Tato výše pojistného byla sjednána v den vzniku Vašeho pojištění

Zhruba za 10 měsíců od počátku Vaší nové pojistné smlouvy obdržíte z Vaší současné pojišťovny tzv. předpis pojistného, jinými slovy pojišťovna Vám oznámí výši pojistného na následný /další) pojistný rok.

V této době (2 měsíce před koncem platnosti Vaší současné zelené karty) pojišťovny rozesílají nová Oznámení o výši pojistného na další pojistný rok.

Pokud se rozhodnete nic neudělat, zaplatíte toto nové pojistné a pokračujete další rok v běhou současné pojistné smlouvy.

Z praxe doporučujeme každému řidiči, aby se právě v době, kdy obdrží Oznámení pojišťovny o výši pojistného, zajímal, jaké možnosti na trhu pro něj existují.

Ideální je reagovat v týdnu, kdy jste Oznámení o pojistném obdrželi - je to optimální doba pro standardní výpovědi staré pojistky a pro vyhledání a sestavení pojistky nové.

Totéž platí pro začínající řidiče, kteří bonus za bezeškodný průběh doposud nemají, ale svou první pojistnou smlouvou v roli pojistníka si jej začínají "vyjíždět" (tvořit).

Havarijní pojištění:

  • Při vzniku pojistné smlouvy s havarijním pojištěním byla určena cena vozidla (pojistná částka), který vstupovala do prvního pojistného roku
  • Vozidlo však ekonomicky přirozeně stárne, ztrácí svou hodnotu. Za rok auto již nebude mít takovou cenu jako na začátku havarijního pojištění

Nechte si zpracovat a poslat přehled aktuálních cen na trhu "právě teď"

  • Využijte našeho webového formuláře pro kalkulace pojistek
  • Anebo to taky vyřídíme telefonicky na naší klientské lince 555 303 001. Co k tomu budete potřebovat, Vám sdělíme, je to jednoduché
  • Anebo se za námi zastavte osobně

V případě, že vygenerujeme novou cenu nižší než tu, kterou jste od pojišťovny obdrželi, můžeme Vám pojišťovny na místě vyměnit.

Všechny papíry děláme naráz, do pojišťoven doručujeme obratem.

Seznamte se, jak to u nás pro klienty také funguje

Zpět na přehled

Odebírání novinek a článků - ODBORNÉ SLUŽBY OPAVA s.r.o.

Také nemáme rádi SPAM! Našim klientům a dalším zájemcům poskytujeme občasné, ale hodnotné informace ze světa motorismu a řidičské praxe. Věnujeme se rovněž příslušné legislativě. Budete-li chtít, přihlaste se k odběrům novinek, odhlásit se můžete kdykoliv.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (8.3 + 41.7) *

Nahoru